Kwiecień 24 2019 16:38:35
Dragon Ball Z - Legend of Super Saiyan
 
MENU
 • Strona Główna
 • FAQ
 • Wymiana

 • Bohaterowie
 • Bossowie
 • Download
 • Galeria
 • Itemy
 • Kody
 • Podstawy
 • Przeciwnicy
 • Recenzja
 • Save'y

 • Solucja
  - Cz.1 - Ziemia
  - Cz.2 - Namek
  - Cz.3 - Ginyu Force i Freeza

  Dragon Ball Nao TopLista
  :: AnimeDream :: Toplista stron o mandze i anime::
  Toplista Anime
  AnimeHit toplista anime
  TopLista Naj Stron ANIME I MANGI
  Namek Power TOP-100
  Najlepsze strony o Anime i Mandze w necie
 • Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Legend of Super Saiyan - Solucja Cz.1 - Ziemia

  Rozpoczynamy na wyspie Genialnego Żółwia [#1]. W składzie mamy Son Goku i Piccolo. Wchodzimy do chatki i rozmawiamy z każdym z obecnych [#2]. Od Bulmy dostajemy niezbędny do prowadzenia rozgrywki Smoczy Radar, od Kuririna item "Turtle" a od Boskiego Miszcza 40 monet. Opuszczamy jego dom i kierujemy się na północny zachód, według wskazań radaru.  Znajduje się tam wejście do jaskini [#3]. Zanim jednak do niej wejdziemy musimy polecieć kawałek na wschód. Wchodzimy do domku otoczonego skałami [#4]. Musimy pokonać 4 złotych saibaimenów. Zalecam zdobycie co najmniej drugiego poziomu doświadczenia przed udaniem się tam. Dostaniemy niezbędny item "GOHAN". Warto jeszcze odwiedzić sklepik, który jest niedaleko na południowy zachód od wejścia do jaskini [#5] i zaopatrzyć się odpowiednie karty. Teraz już możemy udać się w głąb wspomnianej wcześniej groty. Jaskinia nie jest zbyt skompikowana [#6].
  Aby dojść do Raditza, idziemy do góry, w lewo, ponownie w górę i w prawo a na drodze będzie stał szukany przez nas jegomość.


  IMITE RADITZ
  HP - 80
  KI - 0
  BP - 800
  Exp - 50

  Przed walką z tym bossem zalecam dobicie 4 poziomu doświadczenia naszym bohaterom. Walka stanie się wtedy o wiele prostrza. Fałszywy Raditz nie używa ataków ki więc pojedynek jest banalny. Wystarczy jedna silna Kamehameha a przeciwnik pójdzie do piachu.  Po pokonaniu go dostajemy item "G.GOHAN" a ponadto dowiadujemy się, że była to tylko jego imitacja. Idziemy dalej i wychodzimy z jaskini. Tym razem zaatakuje nas już prawdziwy Raditz.


  RADITZ
  HP - 200
  KI - 32
  BP - 1500
  Exp - 250

  W walce z Raditzem używamy itemu "GOHAN" i przez turę wysyłamy wojowników do walki pilnując aby nie pogineli. Następnie, wyświetli się opcja pozwalająca Goku na złapanie wroga. Gdy mu się to uda, wybieramy Piccolo i kończymy pojedynek techniką "Demon Ray".
  Akcja przenosi się w inne miejsce. Jesteśmy w następnej jaskini i sterujemy Son Gohanem. Aby z niej wyjść musimy pokonać Piccolo.


  PICCOLO
  HP - 112
  KI - 24
  BP - 846
  Exp - 50

  Sterujemy Son Gohanem, który ma poziom 600BP. Mimo że jest słabszy to walkę możemy przegrać a i tak będziemy mogli ponowić próbę (obrażenia zadane Piccolo nie znikają). W międzyczasie możemy się leczyć w źródełku kawałek niżej.  Teraz pokierujemy znowu Son Goku [#7]. Musimy trzykrotnie oprzeć się sile grawitacji planety King Kaio. W praktyce to zwykła walka z tymże musimy pokonać tego "bossa" z limitem kart [#8]. Za pierwszą próbą jest to 10, poźniej limit zmniejsza się odpowiednio do 6/3 kart. Warto mieć kilka kart "OOLONG" które zwłaszcza przy ostatniej próbie pomogą wylosować karty z dużym współczynnikiem ataku.  Ostatnim etapem treningu będzie walka z King Kaio.


  KING KAI
  HP - 120
  KI - 65
  BP - 4000
  Exp - 50

  Po treningach w niebie poziom naszego bohatera oscyluje wokół 6300BP dlatego z łatwością pokonamy przeciwnika. King Kaio ma bardzo mało HP i walka potrwa dosłownie chwilkę.  Przenosimy się z powrotem na Ziemię i zaczynamy grę z Piccolo oraz Son Gohanem w składzie [#9]. Po mapie rozsiani są pozostali ziemscy wojownicy, jeśli nie przyłączymy ich do drużyny zostaną zabici przez Nappę. Najblizej jest Kuririn, kawałek dalej na południe [#10].  Lecąc w linii prostej w dół mapy zobaczymy domek otoczony skałami obok którego stoi Yamcha [#11] a jeszcze dalej na płd-wschód znajdują się Tien i Chaozu [#12].  Zanim rozpoczniemy walkę z saiyanami powinniśmy odwiedzić sklepik niedaleko miejsca gdzie spotkaliśmy Tiena i Chaozu [#13]. Kupujemy tam potrzebne karty lecznicze oraz itemy "CHI CHI" i "G.GOHAN". Jest też do wykonania poboczny quest. Jeżeli mamy kartę "LUNCH" lecimy do Oolonga (znajduje się on w domku na wschód od rozpoczęcia etapu [#14]), który zamieni ją na item "CRA". Teraz lecimy do chaty Yaijrobe (niedaleko na południe od miejsca startu [#15]) a on w skonsumuje żabkę i w zamian da nam item "YAIJROBE". Gdy to zrobimy, możemy już wdać się w pojedynek z Vegetą i Nappą, którzy znajdują się przy dużym łańcuchu górskim [#16].
  Najpierw atakuje nas jeden Saimen (żadne wyzwanie). Następnie zmierzymy się z całą piątką co będzie dość trudne bo mają podobne poziomy mocy do naszych bohaterów. Staramy się nie używać silnych itemów bo poprostu szkoda je zużywać. Po wybiciu wszystkich zielonych stworków stajemy do walki z Nappą.


  NAPPA
  HP - 220
  KI - 68
  BP - 4000
  Exp - 750

  Przed pojedynkiem maksymalnie podnosimy level wszystkim bohaterom (aż przestaną atakować nas stworki). Jeżeli przybył już Son Goku walka będzie bardzo prosta. Używamy zwykłych ataków by nie marnować przydatnych kart i powoli pokonujemy Nappę. Natomiast jeśli Goku jeszcze się nie zjawił czeka nas ciężka batalia. Warto mieć kartę "CHI-CHI" i "G.GOHAN", i zaatakować techniką "Demon Ray" Piccolo lub "Kikoho" Tiena. Pilnujemy by żaden z naszych podkomendowanych nie zginął. Piccolo i Tien są pewniakami, nie zginą w jednej turze, ale resztę trzeba bacznie obserwować, na bieżąco leczyć lub zmieniać. Warto dodać, że Nappa zaskryptowany jest tak iż nie używa karty z siłą ataku powyżej 4 stopnia ;) (szkoda; byłoby super ciężko :D).  Niezależnie od naszych starań w walce zginie Piccolo. Dostaniemy item "MOON" a nasi bohaterowie muszą teraz zmierzyć się z Vegetą.


  VEGETA
  HP - 240
  KI - 100
  BP - 18000
  Exp - 1200

  Aby być dobrze przygotowanym do walki należy mieć co najmniej 2 karty "CHI-CHI" i 2. "G.GOHAN". Jeśli jest Goku to używamy "Kaioken" z kartą o jak najwyższej sile ataku (4x Kaioken). Wtedy wystarczy już tylko skorzystać z "Kamehamehy" i chwilę poobijać Vegetę. Natomiast gdy Goku jeszcze nie ma (o zgrozo 0_o) to pojedynek będzie bardzo ciężki i potrzeba będzie sporo szczęścia. Zmuszeni jesteśmy wykorzystać kartę "MOON". Po jednej turze (musimy wysłać Tiena i modlić się by przetrwał) Son Gohan przemieni się w Oozaru a jego siła wyniesie jakieś 15000BP. To niewiele a na dodatek mały saiyanin ma mało punktów życia. Musimy używać jak najsilniejszych ataków magicznych by możliwie szybko załatwić przeciwnika. Vegeta może odciąć ogon Gohanowi a wtedy kolokwialnie mówiąc "dupa blada". Na dodatek saiyański książe również potrafi dokonać przemiany w wielką małpę tylko, że jego BP wyniesie 180000BP!!! W takim wypadku trzeba mieć koniecznie kartę "YAIJROBE" bo inaczej nawet Son Goku podrasowany Kaiokenem niewiele zdziała.


  Jeżeli Son Goku oddalił się i pojedynkuje z Vegetą w innym miejscu to będziemy mieli możliwość dotarcia do nich resztą oddziału. Pierwszą szansą jest przerywnik po pierwszej turze walki a później dopiero po kolejnych trzech. Warto postarać się i dotrzeć tam (kiedy zostaniemy zaatakowani raz lub więcej akcja wraca do walki Son Goku z wrogiem). Aby do nich dotrzeć wystarczy kierować się na wschód od znanego nam już wcześniej sklepiku.

  Po pokonaniu Vegety dostajemy item "VEGETA", nasi bohaterowie sporo expa a akcja przenosi się na planetę Namek...
  Komentarze
  Brak komentarzy.
  Dodaj komentarz
  Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  Oceny
  Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

  Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

  Brak ocen.
  Copyright &Colos; 2012

  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie